Nové vánoční cukroví – čokoládové trubičky a mrkvové cukroví

Zde vám přinášíme dva nápadité recepty na vánoční cukroví. Jedná se o krásné vánoční cukroví, které je navíc výborné, a to jsou čokoládové trubičky s karamelovým krémem. Spojení čokolády a karamelu, no považte! A kdo se bojí karamelového krému, nebojte se, je vážně jednoduchý. A pak tu máme mrkvové vánoční cukroví, které se objevilo již někdy před třiceti lety, ale pořád jsou tací, kteří ho nevyzkoušeli, a to je škoda. Jde o zdravé vánoční cukroví, které je chutné a ještě dobře vypadá. Tak jej vyzkoušejte!

Čokoládové trubičky s karamelovým krémem

Přísady
17 dkg hladké mouky
7 dkg moučkového cukru
8 dkg tuku
3 dkg vlašských ořechů
1 lžíce kakaa
1 vejce
Na ozdobu čokoládová poleva

Karamel vánoční
Karamel vánoční

Postup přípravy čokoládových trubiček
Tuk necháme změknout. Ořechy nastrouháme. Smícháme mouku, cukr, ořechy a kakao. Ke směsi přidáme vejce a tuk. Vše zpracujeme v hladké těsto, které necháme aspoň hodinu uležet v lednici. Z těsta vyvalujeme pláty 2 mm silné, ze kterých vykrajujeme obdélníky asi 3 krát 5 cm. Obdélníky natočíme na trubičky. Trubičky pečeme asi deset minut ve vyhřáté troubě na 170 stupňů dorůžova. Z formiček sesunujeme trubičky až po vychladnutí.
Zcela vychladlé trubičky plníme krémem a oba konce namáčíme v čokoládě.

Jednoduchý karamelový krém

Přísady
35 dkg másla
1 plechovka mléka Salko

Postup přípravy karamelového krému
Svaříme Salko a to tak, že vaříme pozvolna mléko ve vodní lázni hodinu až hodinu a půl, dokud nezkaramelizuje. Máslo ušleháme a zcela vychládlé zkaramelizované mléko do něj po troškách zašleháváme. Tento karamelový krém dobře tuhne.

Mrkvové cukroví

Přísady
30 dkg hladké mouky
25 dkg rostlinného tuku
15 dkg mrkve
¼ prášku do pečiva
5 dkg cukru
1 žloutek
moučkový cukr na obalení

Mrkev pro mrkvové cukroví
Mrkev pro mrkvové cukroví

Postup přípravy mrkvového cukroví
Smícháme mouku, cukr a prášek do pečiva. Nastrouháme najemno mrkev a přidáme jí do těsta. Vše spolu s tukem a žloutkem smícháme a vypracujeme z toho hladké těsto. Mrkvové těsto necháme uležet několik hodin v lednici.
Z těsta pak vyválíme pláty silné asi 3 mm a vykrajujeme z nich různé tvary. Mrkvové cukroví pečeme v předehřáté troubě na 170 stupňů několik minut dorůžova.
Vychladlé mrkvové cukroví můžeme obalit v moučkovém cukru.

Přečtěte si také:
Vánoční cukroví – vanilkové rohlíčky, košíčky, pracny

Vánoční medové perníčky

Recept na domácí vánočku – domácí vánočka jak od babičky

Mocca cukroví, cukroví s kávou, které nadchne