Pikantní česneková pomazánka na jednohubky

Pro silvestrovské oslavy pro vás máme pikantní česnekovou pomazánku pro oblíbené silvestrovské jednohubky. Česneková pomazánka je tak trochu jako bramborový salát, což znamená, že každý má svůj osvědčený recept. Máme proto pro vás univerzální recept na česnekovou pomazánku, kterou si můžete uzpůsobit vašim chutím. Hotovou pomazánku zpravidla mažeme na nakrájená kolečka rohlíků, nebo na plátky nakrájené francouzské bagety. Pečivo s česnekovou pomazánkou můžete ozdobit vlašským ořechem, nebo papričkou.

Na konci článku najdete další tipy na silvestrovské slané pečivo.

Česnek
Česnek na česnekovou pomazánku

Pikantní česneková pomazánka na jednohubky

Přísady
200 g tvrdého sýra
5 stroužků česneku
kelímek majonézy nebo pomazánkové máslo
sůl

Postup přípravy pikantní česnekové pomazánky
Sýr nastrouháme na jemno, přidáme nastrouhaný nebo nasekaný česnek, přidáme majonézu, špetku soli a vše zamícháme. Česneku vždy přidáváme podle chuti. Pokud se česnek nastrouhá, bude pomazánka výraznější.

Varianty česnekové pomazánky
Jako tvrdý sýr můžeme použít eidam, madeland či goudu. Místo majonézy je možné použít neochucené pomazánkové máslo, nebo roztíratelné rostlinné máslo. Někdo používá také bílý jogurt, nebo měkký tvaroh. Obecně platí, že čím více dáme sýra a česneku, tím bude pomazánka zajímavější. Pokud chceme pomazánku trochu zjemnit, můžeme přidat kapku oleje.

Přečtěte si také:
Slané pečivo na silvestra – recepty

Pečivo na silvestra, sýrové závitky a sýrové smaženky