Vánoční trhy ve Vídni, Drážďanech a Německu

Kromě vánočních trhů v českých městech se spousty Čechu každý rok vydává na vánoční trhy do zahraničí. Mezi oblíbené patří například vánoční trhy ve Vídni, vánoční trhy v Drážďanech nebo vánoční trhy v Norimberku či Passau. Vánoční trhy v zahraničí se od vánočních trhů v Čechách liší především atmosférou a dlouhou tradicí. Německy mluvící země jako Rakousko či Německo mají s vánočními trhy velmi dlouhou tradici a dbají na jejich podobu.

Podívejte se na tipy jaké vánoční trhy navštívit.

Vánoční trhy ve Vídni

Vánoční trhy ve Vídni jsou obrovským zážitkem pro každého návštěvníka. Tyto trhy mají svoji stovkami let prověřenou tradici. Na vánočních trzích ve Vídni samozřejmě nechybí tradiční vánoční punč, pečené kaštany nebo vánoční pošta.

Vánoční trhy ve Vídni před radnicí
Vánoční trhy ve Vídni před radnicí

Vánoční trhy se konají ve Vídni na několika místech. Nejzajímavější trhy jsou tradičně před Vídeňskou radnicí, kde bude vztyčený také vánoční strom. Letošní vánoční strom ve Vídni je 140 let starý a 28 metrů vysoký. K rozsvícení vánočního stromečku ve Vídni dojde 15. Listopadu a bude k němu použito více než 1000 LED světýlek.

Vídeň vydává k vánočním trhům dokonce svůj vlastní časopis, který letos vyjde v počtu 50 tisíc kusů a je dostání v trafikách ve Vídni. Součástí trhů je také bruslení v blízkém parku.
Vídeňský vánoční trh a další

Christkindlmarkt – Vídeňský vánoční trh, před vídeňskou radnicí je největší a nejznámější trh. Nabízí neopakovatelnou atmosféru a pořádají se na něj každý rok zájezdy.
Trh probíhá od 15. listopadu až 24 prosince.
Otevírací doba: denně 10.00 -21.30, pátek, sobota a neděle do 22.00

Mezi další Vánoční trhy ve Vídni patří například tyto – Vánoční trh před zámkem Schönbrunn, Trh ve „vesničce“ Spittelsberg, Vánoční trh na Freyungu – Starovídeňský vánoční trh, Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie.

Vánoční trhy v Německu

Německo má také své vyhlášené vánoční trhy, za kterými jezdí i turisté a návštěvníci z okolních států. Mezi nejznámější a nám nejdostupnější patří vánoční trhy v Norimberku, Drážďanech a Passau.

Vánoční trhy v Drážďanech

Drážďanské vánoční trhy jsou jedinečné svojí atmosférou, kdy se spojuje historická část města s atmosférou Vánoc. V centru Drážďan je několik trhů zároveň a jedinečným způsobem tak doplňují vánoční výzdobu na ulicích. Drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt se již od 15. století koná na náměstí Altmark. Letos tento vánoční trh probíhá od 27. 11. do 24. 12. denně od 10 do 21 hodin.

Hlavním lákadlem trhů v Drážďanech je jejich snadná dostupnost autobusy z Prahy, Brna i Ostravy, ale také snadná dostupnost vlakem přes Ústí nad Labem. Na vánočních trzích v Drážďanech musíte ochutnat tradiční pochoutku Drážďanskou štolu. 6. 12. 2014 se v Drážďanech totiž koná takzvaná štolová slavnost (Dresdner Stollenfest), kdy slavnostní průvod dopraví na náměstí obří vánoční štolu, kterou pak místní pekaři rozkrájí a prodají návštěvníkům trhů. Každý rok se na tuto událost do města sjede více než 150 tisíc návštěvníků.

Vánoční trhy v Drážďanech
Vánoční trhy v Drážďanech

Vánoční trhy v Norimberku

Vánoční trhy v Norimberku (Christkindlesmarkt) letos probíhají od 28. 11. 2014 do 24. 12. 2014 na tradičním místě na náměstí Hauptmarkt s gotickými památkami. Podle mnohých jsou vánoční trhy v Norimberku vůbec největšími vánočními trhy v Evropě. Na trzích je každý rok více než 180 stánků včetně stánků z partnerských měst města Norimberk. Díky tomu si můžete na jedněch trzích dopřát i cizokrajné vánoční předměty a vánoční dekorace například ze Skotska, Ukrajiny nebo Číny. Na trzích v Norimberku jsou speciální pochutinou tradiční vánoční perníčky a biskupské chlebíčky.

Pokud vás trhy v Norimberku omrzí, můžete se vydat do blízkého vyhlášeného akvaparku v Ambergu, který je cestou zpět.

Vánoční trhy v Passau

Posledním tipem na vánoční trhy od nás jsou vánoční trhy v Passau, tedy v Německém městě, které leží velmi blízko Německých hranic a tudíž jsou pro nás tyto vánoční trhy snadno dostupné. Vánoční trhy v Passau se konají od 26. 11. 2014 do 23. 12. 2014 od 10 do 20 hodin (v sobotu až do 21 a v neděli od 11:30 do 21). Na vánočních trzích v Passau bude letos téměř 70 stánků, které se zaměřují na prezentaci tradičních řemesel. Historické jádro tohoto města bude zahalovat vánoční výzdoba.

Na každém vánočním trhu v Německu nemůže chybě tradiční vánoční dekorace, kterou je vánoční pyramida.

Vánoční pyramida
Vánoční pyramida