Jarní prázdniny – poradíme vám co s dětmi

Jarní prázdniny byly vymyšleny především pro lyžařské výcviky na horách, i proto je mají postupně skupiny okresů v různých termínech, aby se všichni na ty hory vešli. Samozřejmě dnes spoustu lidí míří na hory do zahraničí a naopak je spoustu rodin, které si výlet do hor nemohou z finančních důvodů dovolit nebo prostě zimní radovánky nemají rády. Přesto většina rodičů nechce nechat děti jen tak doma, poflakovat se neznámo kde.

Máme pro vás několik tipů, jak zabavit vaše děti o jarních prázdninách.

Děti_lyžování_zima
Děti si o jarních prázdninách mohou užít sněhu a lyžování

Pokud si můžete vzít na jarní prázdniny dovolenou, je pro vás vše hned jednodušší. Můžete jet na výlet, do akvaparku, zabruslit si na stadion nebo do kina či zábavního centra. Většina měst se také na jarní prázdniny nějak připravuje, bývá speciální program v knihovnách, muzeích, hradech a jiných institucích. Proto doporučujeme zkontrolovat webové stránky vašeho města, či měst, kam se chystáte vyrazit na výlet.

Pokud dovolenou mít nemůžete, stále máte několik možností jak zabavit děti o jarních prázdninách. Můžete syna nebo dceru poslat k babičce, s rodinou kamaráda/kamarádky na chatu, nebo mu vybrat některý z příměstských táborů organizovaných většinou domy mládeže nebo volnočasovými centry.

Kromě zuřivého hledání toho nejlepšího trávení času pro své dítě, se ale také nezapomeňte zeptat, co by vaše dítě samo dělat chtělo. Třeba nějaký nápad či přání má a jenom se vám s ním nesvěřilo. Pokud to jen trochu půjde, snažte se dítěti vyhovět, nebo s ním vymyslet nějaký náhradní plán. Vám by se také nelíbilo, kdyby vás někdo někam posílal proti vaší vůli.

Jestli vaše dítě odmítá všechny vaše pokusy někam ho dostat, zkuste se s ním domluvit na kompromisu například tak, že čtyři dny bude doma a pět dní někde na táboře nebo na soustředění. Zkuste ho také přimět, aby si samo vymyslelo a naplánovalo, co bude dny, kdy bude samo doma dělat. Třeba konečně zjistí, že kromě počítače existují i jiné možnosti trávení volného času, jako je návštěva kina s kamarády, čtení knih nebo výlet. Plánování volného času je totiž důležité se naučit a jarní prázdniny mohou být pro to ideální.

Podívejte se na termíny jarních prázdnin ve vašem městě či okrese.