Móda pro jaro 2015

Zajímá vás, jaké jsou trendy módy jara 2015? Máme pro vás módní tipy na jaro.

Móda letošního jara se opět inspiruje módou hippies. Důvodů, proč se zrovna tento styl vrací snad častěji než jiné je hned několik. Éra hippies s sebou přinesla velké ideály, jako je svoboda a láska pro všechny, boj za mír nebo sexuální revoluci. Přestože se nám to v běžném životě nezdá, právě toto období umožnilo osvobození žen, které se dodnes naplno projevuje například právě v módě. Hippies navíc přináší radost ze života, barvy a hlavně květiny!

Móda pro jaro 2015 překypuje velkými vzory, květinami a duhovými barvami často připomínající batiku. Kalhoty jsou zvonové, šperky nápadné a boty mají vysoké podrážky.

Móda jaro 2015
Móda jaro 2015

Zatímco loni bylo módní ženské oblečení připomínající mužské a odkazující se na oblečení do kanceláře v některé ze světových metropolí, letos budete in, pokud se budete oblékat více žensky. Letí šaty a sukně všech barev střihů a délek, i když nejvíce hippie jsou střihy mini nebo naopak maxi. A pokud chcete, pořiďte si oblečení průhledné nebo kratší tričko, které nezakryje pupík.

Samozřejmě jsou důležité správné barvy, musí to být barvy pozitivní, které na vás upoutají pozornost a rozjasní den nejen vám, ale i všem okolo vás. Jedná se především o ostré a pastelové tóny oranžové, žluté, růžové, modré a zelené. Důležité je však barvy kombinovat, protože stejně jako kombinace kousků různých stylů jsou barevné kombinace letos trend.

Vhodné módní materiály pro jaro 2015 jsou například semiš a džínovina, ze kterých lze mít kterýkoli kousek šatníku si vzpomenete. Vítané jsou také všechny doplňky připomínající přírodu a exotické kraje. Nejvíce se inspirace letos proniká z východu, z asijských zemí jako je Japonska, a projevuje se především ve výběru vzorů. Spousta kousků je patchworkových nebo připomíná vlastní výrobu. Pokud máte ráda vzory, můžete nosit vodorovné pruhy nebo menší kostku, nejlépe v dvoubarevném provedení.

Jak jsme předeslali, je letos opět velký postor pro vaší fantazii a hraní si s jednotlivými kousky, protože pavidla jsou mnohem volnější. Spoustu skvělého oblečení a dplňků navíc můžete objevit v šatnících maminek a babiček, nebo i svých vlastních, popřípadě se dají koupit v second handech. Jaro 2015 je také ten nejlepší čas pro vlastnoruční vvýrobu šperků a oblečení. Takže směle do toho, vyrábějte a kombinujte! A nezapomeňte, móda jara 2015 je především veselá, tak si jí užijte!