Balí mě kamarád mého manžela

Anděla (30 let)  vysvětluje svoji situaci: „S Jirkou jsme spolu pět let, tři roky jako manželé. Jirkova nejlepšího kamaráda ze střední školy, Standu jsem dlouhou dobu vůbec neznala, protože pobýval v zahraničí. Poprvé jsem ho viděla až na své svatbě a tam jsem si ho pochopitelně moc nevšímala. Před rokem se ale Standa vrátil do rodného města a nastěhoval se jen o ulici vedle. Od té doby se vidíme téměř každý týden. Manžel s ním chodí na ryby a Standa se zúčastní i všech akcí naší partičky. Poslední tři měsíce mám ale pocit, že mě Standa balí. Vždy, když mne vidí, složí mi poklonu, jak mi to sluší a jak jsem úžasná. Na všech akcích, kde jsme oba, mne hypnotizuje očima směje se všemu, co řeknu. Vyhledává situace,  kdy spolu můžeme mluvit o samotě.

Pozornost mužů nemusí vždy těšit. Jako když vás balí manželův kamarád.
Pozornost mužů nemusí vždy těšit. Jako když vás balí manželův kamarád.

A Anděla pokračuje: „Když o tom takhle mluvím, mám pocit, že to je zcela jasné. Ale když rozebírám jednotlivé situace, už to tak jasné není, co když vidím věci, co nejsou? Co když je Standa jenom pozorný kamarád mého muže? Přiznávám, že se mi líbí, ale nechci si s ním nic začít, jen mi dělá problém žít v nejistotě a bojím se, že třeba ve Standovi živím naděje, které se nemohou stát skutečností. Je ale pravda, že Standa nikdy nic nezkusil, nepolíbil mě, nechytil mne za ruku, ani mi neřekl, že by se mnou chtěl něco mít. Každopádně skutečnost, že je již osm měsíců sám a podle vlastních slov si nikoho nehledá mi na klidu nepřidává.

Ráda bych měla ve věci jasno, zda mě prostě balí kamarád mého manžela, nebo ne,“ dokončuje Anděla.

Co radí Buď ženou? 

Anděla je v nelehké situaci. Přestože může být její pocit přehnaný, předestřené skutečnosti opravdu ukazují na zvýšený zájem Standy. A přiznejme si, vědomí, že nás balí kamarád našeho manžela,se kterým si nechceme začít, to není příjemné. Anděla tak má několik možností. Může se rovnou zeptat Standy, jestli za jeho chováním vězí nějaký zájem o její osobu. Zde ale hrozí, že Standa vše popře prostě z úleku nebo z ješitnosti, i kdyby to byla pravda, a Anděla bude za hysterku.

Anděla dále může říci o svém podezření manželovi, to ale zavání nepochopením a dalšími problémy. Jirka totiž buď bude věřit, že mu Standa skutečně Andělu chce přebrat a zanevře na něj, nebo bude věřit, že Standa o Andělu nemá zájem a Anděla si vše vymyslela třeba proto, aby ho připravila o kamaráda a měla ho více času pro sebe.

Ve všech vztazích se někdy objeví problém, důležité je ho řešit.
Ve všech vztazích se někdy objeví problém, důležité je ho řešit.

Jako nejefektivnější řešení se proto jeví nepátrat dále a naopak se pokusit věc řešit po svém. Anděla by se měla před Standou zmínit, jak je s Jirkou šťastná a jak by ho nikdy kvůli nikomu neopustila. Jakmile se naskytne další příležitost být se Standou sama, měla by jí Anděla využít a sdělit Standovi, že jí jeho chování uvádí do rozpaků a že mu nerozumí a že pokud v něm bude pokračovat, bude si ho vykládat jako nevítaný zájem o svou osobu. Pak by se Anděla měla co nejvíce vyhýbat situacím, kdy je se Standou sama, a nereagovat na jeho pokusy o kontakt.