Vánoční dekorace – trendy roku 2014

Pro většinu lidí jsou Vánoce dobou, kdy se dostávají ke slovu tradice a ty se týkají i vánoční výzdoby, kterou jsme vám popisovali v článku vánoční výzdoba. Přesto v poslední době vznikají i nové trendy týkající se Vánoc včetně nových nápadů týkajících se vánoční dekorace. Každý rok se tak objevují nové designy Vánoc. Někteří je používají ve výzdobě svého domova, někteří se jimi inspirují a smíchají tradice s novými trendy, někteří si o nich pouze přečtou, aby věděli, co se ve světě děje.

Pojďte se s námi podívat na vánoční dekoraci v roce 2014!

vánoční dekorace  2014 - ojíněný stromek se zlatými koulemi
Moderní je letos ojínění v jakémkoli provedení a z barev například zlatá.

Co se týče materiálu, stále se používá především sklo. Z barev je hitem letošní sezóny určitě bílá. Bílá se může kombinovat se všemi barvami včetně již tradičních vánočních barevných kombinací jako je červená se zelenou. Velmi uklidňujícím dojmem působí bílá s tmavě hnědou, nebo dokonce bílá s černou. Dojem zimy imituje bílá s modrou. Bílá se objevuje i v ojínění (v angličtině frosted), které letos objevuje všude, na stromcích, na vánočních koulích, někde je znázorněno jako velké vločky, a je spojeno i velkými ledními medvědy, kteří jsou postavami letošních Vánoc. Kdo nemá rád bílou, může ji nahradit krémovou, nebo champagne, které jsou možná ještě elegantnější.

Barvami Vánoc jsou jistě také stříbrná a zlatá, které jim dodávají na majestátnosti. Zatímco dříve se vždy používala vždy jedna z těchto kovových barev, teď se používají obě naráz. Nejedná se však v žádném případě o nějaké nenápadné zdobeníčko na kouličkách. Naopak zlatá a stříbrná musí být vidět, takže jsou barvami obrovských mašlí a stuh na vánoční stromeček, samotných stromečků, vánočních koulí, sobů, medvědů. Pokud byste chtěli tyto dvě kombinovat, je několik možností. Vypadají dobře s champagne, s přírodními barvami hnědou a bronzovou, nebo dalším letošním hitem, sytými barvami s metalickými lesky. Máme na mysli hlavně sytou fialovou, růžovou, červenou, zelenou, nebo tyrkysovou.

vánoční dekorace 2014 - populární jsou kombinace sytých barev
Syté barvy a jejich kombinace jsou letos velmi populární.

Vánoční trendy jsou i pastelové odstíny, především tyrkysová, bleděmodrá, světle zelená a růžová. Lze je použít zvlášť i všechny a vyvolat tak dojem duhy. Kromě odstínů pastelových je trendy používat v letošní vánoční dekoraci. Jako je fialová, tyrkysová, červená, růžová, zelená.

Pro ty, kteří mají rádi spíše přírodní výzdobu, přinášíme zprávu, že moderní jsou stále i přírodní materiály jako je pytlovina a sisál. K pytlovině se pak samozřejmě hodí dřevo a z barev krémová, hnědá, tmavě šedá, ale také již zmiňovaná zlatá, champagne a zelená.

Na konec se vrátíme ještě k tradiční červené a zelené, ty se nově objevují v různých od minulých let odlišných tónech.

Jak je vidět designérských trendů pro letošní vánoční dekoraci je několik, zda si z nich nějaký vyberete, nebo zůstanete věrni klasice je jen na vás. S jejich znalostí však můžete zaperlit .