Vánoční trhy

Vánoční trhy probíhají každý rok v celé řadě českých měst a jsou stále oblíbenější. Vánoční trhy tak letos můžete navštívit například v Praze, v Plzni, Ostravě, Brně, Liberci, Ústí nad Labem, ale také v zahraničí. Mezi velmi oblíbené vánoční trhy patří i u nás například také vánoční trhy v Drážďanech, vánoční trhy v Mnichově, vánoční trhy ve Vídni nebo Vánoční trhy v Passau. Na zahraniční vánoční trhy se pořádají také zájezdy.  Vánoční trhy jsou také v řadě měst spojené s rozsvěcením vánočního stromku.

Kam tedy na vánoční trhy letos vyrazit? Máme pro vás přehled vánočních trhů, na kterých si můžete pořídit vánoční dárky, vánoční výzdobu, nasát atmosféru Vánoc nebo prostě zajít s přáteli na svařák či horký punč.

Vánoční trhy
Vánoční trhy

Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze se tradičně konají na Staroměstském náměstí a jde o největší vánoční trhy v Česku. Začátek trhů je už 29. listopadu a trvají až do 1. ledna. Na vánočních trzích v Praze tak můžete strávit i příjemný čas mezi Vánocemi a Novým rokem.
Kromě Staroměstského náměstí můžete na vánoční trhy v Praze narazit také v některých městských částech a také na Václavském náměstí.

Vánoční trhy v Plzni

Tradiční vánoční trhy v Plzni se konají na hlavním náměstí Republiky a to od 27. listopadu do 23. prosince. Rozsvěcení vánočního stromu v Plzni proběhne první adventní neděli 30. 11. 2014 od 18 hodin. Součástí trhů je také vánoční pošta, kde je možné každý den získat vánoční razítko s Ježíškem a to v době od 10 do 17 hodin.

Vánoční trhy v Ostravě

Vánoční trhy v Ostravě se konají na tradičním místě na Masarykově náměstí. V blízkosti trhů bude letos také umístěno ledové kluziště. Součástí kluziště bude i šatna a půjčovna bruslí. Vánoční trhy v Ostravě se konají na Masarykově náměstí od 30. listopadu do 23. prosince. Vánoční stromy budou v Ostravě rozsvíceny v neděli 30. 11. 2014.

Vánoční strom
Vánoční strom

Vánoční trhy v Olomouci

Vánoční trhy v Olomouci se konají od 23. 11. 2014 do 23. 12. 2014
Každý den čeká na návštěvníky zajímavý program. Například 23. 11. 2014 proběhne slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku a až do štědrého dne každý den budou na vánočních trzích hrát nejméně dvě kapely. Vánoční trhy se v Olomouci konají na historickém náměstí. Na Dolním náměstí bude přístupné také venkovní kluziště.

Vánoční trhy v Brně

V Brně se konají tradiční vánoční trhy na náměstí Svobody (takzvaném „Svoboďáku“) a to od 28. 11. 2014 do 23. 12. 2014. Vánoční trhy v Brně budou mít stejně jako každý rok bohatý program. Novinkou je každodenní zimní kino. Zvláštností je také speciální vánoční skleněnka, kterou bude každou hodinu od 11 do 23 vydávat brněnský hodinový stroj.

Kromě trhů na náměstí Svobody se v Brně uskuteční také speciální a tradiční vánoční trhy na brněnském výstavišti ve dnech 5. 12. až 14. 12. 2014. Na těchto trzích se bude prezentovat více než 300 stánků.

A co vy? Kam se letos chystáte na vánoční trhy? Navštívíte některé z trhů v českých městech nebo se chystáte vyrazit za vánoční atmosférou na některé vánoční trhy v zahraničí?