Čínský horoskop pro rok 2015

Po našem, neboli také západním horoskopu pro rok 2015 vám přinášíme také čínský horoskop pro letošní rok. Na konci článku najdete odkaz také na podrobný čínský horoskop pro jednotlivé znamení na rok 2015.

Rok 2015 je v podle čínského horoskopu rokem kozy (někdy také ovce) a jeho hlavní energií proto bude mírumilovná energie jin. Čínský rok začíná 19. února 2015 a končí 7. února 2016. Elementem roku 2015 je dřevo a šťastnou barvou zelená.

Čínský horoskop - draci
Čínský horoskop – draci

Koza je osmým znamením čínského horoskopu a je symbolem štěstí a prosperity. Celý svět tak bude směřovat do harmonie a klidu. Mnoho konfliktů směřujících momentálně k válce skončí příští rok kompromisem. Bohužel nedojde k okamžitému odstranění nenávisti a hněvu, ale na konflikty bude možno pohlížet z nových perspektiv a minimálně je pozastavit.

Stejný vývoj budou přitom mít i spory mezi příbuznými a spolupracovníky, všichni totiž budeme moci nahlédnout do svých srdcí a duší, kde spatříme, že cesta k síle a harmonii je skrze mír nikoli násilí. V rodinách i zájmových skupinách dojde ke sjednocování a uzdravování starých ran. Rok kozy totiž hojení podporuje na všech úrovních, stačí jen být pro hojení otevření a věřit v něj. Koza je však také symbolem umění, které vytváří naše životní síla a které nás všechny obohacuje.

Nakonec je potřeba zmínit velmi důležitý aspekt roku 2015 dle čínského horoskopu a tím je vítězství dobra (a moudrosti) nad zlem. Přestože je těžké určit, co je dobrém a co špatné, pokud budeme věřit v dobro, které přináší lásku a mír všem, umožníme mu vyhrát a sami dosáhneme úspěchu a bohatství. Pro svou orientaci a nalézání řešení bychom měli využívat intuici, která bude v roce 2015 zvýšená.

Nejvíce neklidné bude období draka, tedy od 20. března do 20. dubna a období buvola od 22. prosince do 20. ledna 2016.

Mohlo by vás také zajímat:
Rok 2015 pro čínská znamení horoskopu

Horoskop 2015 – co nám hvězdy chystají?