Horoskop květen 2015

Horoskop na květen 2015 ukazuje, že vesmír nám přichystal mnohé zkoušky. Mnoho květnových aspektů je konfliktních, neboť jsme v býku, vše se bude dít více než kdy jindy v hmotě. Důležité je si uvědomit, že naším úkolem je uvědomit si, co na nás z vesmíru působí, a chovat se podle toho. S vesmírem nelze bojovat, ale vždy se dá najít cesta, jak úkoly zvládnout a přitom se obohatit.

milky-way-735693_640
vesmír

Hlavním aspektem květnového horoskopu je střet Saturnu a Neptunu. Zatímco Saturn symbolizuje vznik forem, Neptun symbolizuje jejich rozpouštění. Saturn charakterizuje rozum, praktičnost, řád, politika. Neptun je naproti tomu zmatený, mystický, chaotický. Střet těchto dvou protichůdných energií s sebou proto může přinést zmatek, podvody, utopii, destruktivní mysticismus. Především to může způsobovat problémy spojené se zodpovědností, organizací a koncepcí.

Bohužel bude střet Saturnu a Neptunu v květnovém horoskopu ještě podporován Marsem. Mars s sebou jako vždy přinese násilí a destrukci, ale také fanatismus. Okolo 15. května, kdy se dostane Mars do opozice se Saturnem, nás čekají především politické a vojenské konflikty, revoluce, exploze a požáry. Okolo 26. května, kdy dojde ke střetu Marse s Neptunem, pak spíše náboženské konflikty, podvody, korupce, konspirace a sexuální násilí, může také dojít k povodním.

V květnu si proto dejte pozor na konflikty, myslete na to, že mnoho z nich je vlastně malými nedorozuměními, které vlivem okolností přerostly v obludy, které stravují vaší energii. Cílem života není všechny konflikty vyhrát ale vyřešit. K řešení konfliktů je místo boje, emocí a instinktů, dobré použít rozum a diplomacii. Snažte se používat jako nástroj nadhled. Je možné, že se vám (i celé společnosti) budou ukazovat ve zvýšené míře stíny sexuální energie, násilí, prostituce, skryté touhy…Řešením je láskyplné přijetí své sexuální energie, sexu jako součást života. Pozor při užívání drog, mohou přispívat ke vznikům konfliktů a jejich účinky mohou být jiné než jindy.

Přesto najdeme i v květnu samozřejmě také pozitivní aspekty, všechny popsané děje totiž povedou k nastolení změn. A jen přes změny lze najít nové cesty. Nové začátky nás pak čekají přímo v červnu,  kdy Slunce a Mars aktivují konjunkci Jupiteru a Uranu, která přinese entusiasmus, novost a pokrok.

Přečtěte si také:
Horoskop pro rok 2015

Čínský horoskop pro rok 2015